KELLELE ON SEE TEENUS SUUNATUD?

  • Korteriühistu
  • Projekteerija
  • Peatöövõtja

Kortermajade ventilatsiooni uuringud ja kaardistus.

Ventilatsiooni uuringud, kaardistus ja puhastus vanematele ja renoveerimata kortermajadele.

Korteriühistutele, kes plaanivad kortermaja ventilatsiooni renoveerimist ja projekteerimist, soovitame kindlasti ette võtta ventilatsioonisüsteemi täispuhastuse koos kaardistusega. 

Kuna teenuse käigus puhastatakse kogu ventilatsioonisüsteem, julgeme seda soovitada ka siis, kui muid suuremaid töid plaanis ei ole. Nii jõuab jälile nii mõnelegi probleemile, mis on elanikele juba pikalt peavalu valmistanud. 

Miks on see vajalik?

Kortermajas, kus väiksel territooriumil elab palju inimesi, on hea ventilatsioon ülimalt oluline. Ruumide halvad õhutingimused väljenduvad erinevate tervisehädade kaudu: peavalu, väsimus ning silmade ärritus.

Selleks, et ette võtta ventilatsiooni rekonstrueerimine peab olema selge pilt hetkeolukorrast. See on alginfo projekteerijale, kes olemasolevate andmete põhjal saab hakata projekteerima uut ventilatsioonisüsteemi nii, et see on tõhus ja võimalikult kompaktne. 

Töö tulemus hoiab kokku erinevate tööde teostajate aega hinnapakkumiste ja planeerimise faasis, kuna kogu teave on mugavalt kättesaadav digitaalsel kujul ning tänu sellele kaob vajadus tulla kohapeale olukorda hindama.

Kuidas me seda teeme?

Ventilatsiooni puhastamine

Katuselt puhastatakse ventilatsioonikorstna põhilõõrid/kanalid, peale mida suundutakse korterisse, kus avatakse ventilatsioonirestid, plafoonid ning puhastatakse ventilatsioonikanalid ja nende põhjad ka korteri poolt. Puhastusteenust on võimalik tellida ka eraldiseisva teenusena!

Õhu liikumise kontroll

Spetsiaalse mõõteseadmega kontrollitakse loomuliku ventilatsiooni väljatõmbehulgad, millega ühtlasi tehakse kindlaks, kas lõõris on takistusi, ummistusi või on kõik korras.

Kaardistamine

Teostatakse ventilatsiooni kaardistus ehk tehakse kindlaks seotused korstnalõõride ja korterite ventilatsiooniavade vahel. Samuti selgitatakse välja erinevad probleemid ja asjaolud, millele tuleks projekteerimis- ja ehitustööde käigus tähelepanu pöörata. Lisaks fotomaterjal olemasolevast ventilatsioonist korteris ja katusel (vajadusel ka pööningul).

Videouuring

Teostatakse ventilatsioonišahtide videouuring, mis salvestatakse ja antakse koos aktiga kliendile üle.

Mis saab edasi?

Kui kõik need tööd on teostatud, antakse kogu vajalik dokumentatsioon üle korteriühistule ja kortermaja ventilatsiooni projekteerijale, kes saab projekti koostamisel või muutmisel võtta arvesse kortermaja ventilatsiooni reaalset olukorda.

KELLELE ON SEE TEENUS SUUNATUD?

  • Korteriühistu
  • Projekteerija
  • Peatöövõtja

Miks valida meid?

KÜSI PAKKUMIST

Loe kortermajade ventilatsiooni uuringutest ja kaardistamisest lähemalt Äripäeva artiklist.

Soovid täpselt teada, mis olukorras on sinu kortermaja ventilatsioonisüsteem?

Meie koostööpartnerid